Peelingi do ciała – podstawa gładkiej skóry

Nazwa peeling pochodzi od angielskiego słowa peel, czyli obierać, proces ten polega na przyspieszeniu naturalnego cyklu złuszczania naskórka. Skład naturalnych peelingów to niewielkie drobinki ścierające, może to być cukier, zmielone pestki orzechów. Ścierają one w delikatny sposób warstwy naskórka, powodując wygładzenie i ujędrnienie skóry. Regularne stosowanie peelingów złuszczających skórę oprócz oczyszczania stymuluje odnowę komórkową, poprawia mikrokrążenie i pomaga pozbyć się cellulitu.

Rodzaje peelingów do ciała

Najlepsze peelingi do ciała to takie, które są dobrane do indywidualnych potrzeb i rodzaju skóry. Kosmetyki tego typu możemy podzielić na:

 – peeling cukrowy, jego bazę stanowi cukier, który jest czynnikiem ścierającym, jest to bardzo delikatny i bezpieczny kosmetyk, może być stosowany do skóry wrażliwej,

 – peeling solny, jego podstawą jest sól, wykazuje nieco mocniejsze działanie, poprawia krążenie i ukrwienie skóry,

 – peeling enzymatyczny, nie zawiera drobinek ścierających, zawiera enzymy, które powodują rozpuszczenie białek, dzięki delikatnemu działaniu nie powoduje podrażnień i nie narusza powłoki hydrolipidowej skóry.

Ze względu na strukturę peelingi do ciała możemy podzielić na:

 – peeling gruboziarnisty, składa się z wyraźnie wyczuwalnych pod palcami podczas rozprowadzania drobnych elementów,

 – peeling drobnoziarnisty, jego bazą są prawie niewyczuwalne drobinki,

 – peeling mechaniczny, aby odczuć jego działanie, trzeba wykonać masaż.

Peelingi do ciała możesz zakupić pod tym linkiem

Sposób wykonania peelingu

Peelingi do ciała można stosować na mokro i na sucho. Metoda na sucho jest efektywniejsza. Peeling gruboziarnisty ze względu na jego mocne działanie należy stosować

1 – 2 razy w tygodniu, natomiast drobnoziarnisty może być stosowany częściej.