Cheeks piercing – wyraź swój styl

Piercing jest bardzo popularną metodą ozdabiania swojego ciała. Cheek piercing to przekłucie policzków, które zdecydowanie podkreśla walory twarzy, jej rysy, tworząc niezwykle urocze dołeczki. Co musisz o nim wiedzieć?

Cheeks piercing – jak przebiega zabieg?

Przekłucie trwa bardzo krótko, a próg bólu jest kwestią bardzo indywidualną. Jeżeli jesteśmy osobami, które odczuwają dość intensywnie nieprzyjemne bodźce bólowe – cheek piercing można poprzedzić nałożeniem miejscowej maści znieczulającej.

Cheeks piercing – proces gojenia się

Z uwagi na fakt, iż przy wykonywaniu zabiegu cheek piercing podobnie jak w wypadku nip piercing, przebijane są delikatne i wyjątkowo wrażliwe tkanki proces gojenia w zależności od indywidualnych predyspozycji może trwać do kilku miesięcy.

Warto zwrócić uwagę na wybierane przez nas studio i piercera. Kluczem do szybkiego wygojenia się przekłucia są sterylne warunki wykonywania cheeks piercing i uzyskanie cennych wskazówek dotyczących pielęgnacji po. 

Przeciwwskazaniami do wykonywania zabiegu cheek piercing są obecne infekcje i przewlekłe choroby dermatologiczne, trudności z krzepliwością krwi oraz nieprawidłowe ułożenie anatomiczne tych punktów na policzkach, które miałyby być poddane zabiegowi. 

Kolczyki do cheek piercingu – jakie wybrać?

Odpowiednie kolczyki do piercingu cheek to wszelkiego rodzaju labrety. Występują one w wielu ciekawych wydaniach między innymi z cyrkoniami, ciekawymi ozdobami, w złocie, srebrze lub czerni – takich jak w tym sklepie. Wielokrotnie można znaleźć je w kategoriach przekłuć typu dimple.