Jak pozbyć się pękających paznokci?

Pękanie paznokci to zmora wielu kobiet oraz mężczyzn. Okazuje się, że paznokcie wymagają odpowiedniej pielęgnacji, tak aby zachowały zdrowie i estetyczny wygląd. Na uwagę zasługują nowoczesne rozwiązania, jakie dają producenci. Jak wyleczyć pękające paznokcie wzdłuż? O czym warto pamiętać? Jakie preparaty będą pomocne? Gdzie dokonać zakupu? 

Czytaj dalej „Jak pozbyć się pękających paznokci?”

Jak zadbać o męskie paznokcie?

Panie mają zdecydowanie bardziej wrodzone poczucie estetyki, które wyraża się w dbaniu o każdy szczegół swojego ciała oraz stroju. U panów ta świadomość rośnie i widać to po każdym detalu. Warto wziąć pod lupę przykład paznokci, bo jeszcze parę lat temu wyglądało to zupełnie inaczej niż dziś. Kiedyś panowie rzadko korzystali z pilnika czy gilotynki, a woleli je obgryzać. Nie dość, że to niehigieniczne, to i nieestetyczne. Mamy kilka sposobów na to, jak można o nie zadbać. Aby się dowiedzieć więcej, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Czytaj dalej „Jak zadbać o męskie paznokcie?”

Klasyczny manicure francuski

Efektowny manicure to doskonała ozdoba dłoni. Manicure francuski wygląda bardzo efektownie. Jest to doskonała ozdoba dłoni. Jasne, bezbarwne paznokcie oraz białe obrzeże paznokci ładnie się komponują. Jest to bardzo efektowny, piękny manicure, znany od lat oraz bardzo często wykonywany.

Czytaj dalej „Klasyczny manicure francuski”

Paznokcie hybrydowe: galeria naszych pomysłów

Zadbane paznokcie stanowią ważny element wizerunku każdej nowoczesnej kobiety biznesu. Profesjonalna pielęgnacja i elegancki manicure to opcja nie tylko na wielkie okazje. Szczególnie w pracy biurowej często uwagę zwraca się na ręce, dlatego warto zadbać od odpowiednią stylizację paznokci na co dzień.

Czytaj dalej „Paznokcie hybrydowe: galeria naszych pomysłów”

Manicure japoński – piękno i odżywienie paznokci

Wszystkie metody stylizacji paznokci wiążą się z ich upiększaniem, ale jednocześnie szkodzą kondycji płytek, co problemem staje się zwłaszcza przy częstym powtarzaniu zabiegów. Okazuje się jednak, że jest pewien sposób stylizacji, który nie tylko nie osłabia czy nie wysusza płytek, ale wręcz przeciwnie. Takim wspaniałym wyjątkiem jest manicure japoński.

Czytaj dalej „Manicure japoński – piękno i odżywienie paznokci”

Jak wzmocnić paznokcie?

Wiele kobiet w dzisiejszych czasach korzysta z różnego rodzaju sprzętów czy kosmetyków, które nie do końca mają dobry wpływ na nasze ciało. Przykładem takich produktów są na przykład prostownice do włosów. Owszem, wyprostowane i gładkie włosy potrafią wyglądać obłędnie – jednak na dłuższą metę nasza czupryna się od tego mocno niszczy. Kolejnym przykładem jest stosowanie lakierów hybrydowych, czy przedłużanie paznokci metodą żelową bądź akrylową. Płytka niszczy się od tego niesamowicie i jedynym rozwiązaniem jest zrobienie sobie przerwy od tego rodzaju zabiegów. W tym czasie należy stosować odżywki do paznokci.

Jakie cechy spełniać powinna dobra odżywka do paznokci?

Ważne jest to, aby kurację dla paznokci przeprowadzać przez dłuższy czas. W jeden dzień czy dwa nie da się zaobserwować dobroczynnego działania nawet najlepszej odżywki do paznokci. Ważne jest, aby wybierać sera do paznokci, które bazują na substancjach naturalnych. Dobrą skuteczność ma skrzyp polny, a także olej rycynowy. Należy wystrzegać się odżywek do paznokci opartych na formaldehydach. Te substancje, owszem, dają szybko oczekiwany rezultat, ale po odstawieniu preparatu paznokcie natychmiast stają się łamliwe.

Jak dodatkowo wzmacniać paznokcie?

Używanie nawet najdroższych odżywek do paznokci nie pomoże nam na dłuższą metę, jeśli nasza dieta będzie uboga w warzywa i owoce. Należy również jeść dobrej jakości mięso, które dostarczy naszym paznokciom witaminy z grupy B.