Czego używać, by mieć piękne włosy?

Tylko nieliczne kobiety mają na tyle zdrowe, mocne i piękne włosy, że potrzebują tylko podstawowej pielęgnacji, by cieszyć się ich doskonałym wyglądem i stanem. Większość pań musi mocno dbać o swoje pasma. W co warto się zaopatrzyć, by osiągnąć świetne wyniki?

Podstawa – odżywka do włosów

Po taki produkt warto sięgać zawsze, najlepiej po każdym myciu. Jeśli włosy są skłonne do obciążania, warto wybrać produkt do spłukiwania, a kiedy stosuje się odżywkę bez spłukiwania, trzeba zwrócić uwagę, by nie miała ona w składzie wysuszającego alkoholu. Odżywkę warto stosować zawsze, gdyż ułatwi ona rozczesanie włosów, doda im blasku oraz wygładzi, dzięki czemu będą nie tylko ładniejsze, ale też mniej podatne na uszkodzenia.

Dobra maska

Często uważa się, że masek potrzebują jedynie kobiety mające zniszczone włosy, jednak dodatkowa porcja nawilżenia przyda się pasmom zawsze. Maski zresztą występują w różnych wariantach. Dobrym wyborem są na przykład wygładzające, które sprawiają, że włosy zyskują wygląd lśniącej tafli.

Tonik do skóry głowy

Po tego rodzaju preparaty sięgają najczęściej osoby chcące zahamować wypadanie włosów, ewentualnie chcące przyspieszyć ich porost czy zagęścić je. Dobra wcierka do włosów przyda się jednak zawsze, ponieważ wykonywany podczas jej aplikacji masaż skóry głowy jest niezwykle ważny. Opróżnia gruczoły łojowe, a także poprawia krążenie krwi, dzięki czemu cebulki i mieszki włosowe stają się lepiej natlenione i odżywione.

Peeling do skóry głowy

Peeling do skóry głowy

Wiele osób nawet nie wie, że taki kosmetyk istnieje, ale zdecydowanie warto się z nim zaznajomić. Takie produkty są coraz łatwiej dostępne – mają je już popularne drogerie. Co ważne, zwykle są one naturalne, co powoduje, że są jeszcze bardziej godne wyboru. A co daje peeling? To samo, co złuszczanie skóry reszty ciała – poprawia krążenie, a więc i odżywienie. Zobacz polecane >>