Do jakiego rodzaju przekłucia najlepiej sprawdzi się kolczyk w kształcie podkowy?

Ozdabianie swojego ciała kolczykami staje się coraz bardziej popularne i nie jest zarezerwowane wyłącznie dla uszu. Oprócz tej części ciała można spotkać kolczyki także w nosie, brwiach, pępkach czy nawet w miejscach intymnych. Najlepiej, aby do każdego z przekłuć, dopasować odpowiedni rodzaj kolczyków, których wybór w sklepach piercingowych jest bardzo duży. Jednym z popularniejszych jest kolczyk podkowa.

Rozmiar ma znaczenie

Kolczyki podkowy swoją nazwę zawdzięczają oczywiście kształtowi. Jest to lekko wygięty pręcik, przypominający oczywiście kształtem podkowę, który na obu końcach ma przykręcone kuleczki, dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Istnieją one w wielu rozmiarach, a także grubościach. Podstawową jednostką miary w sklepach oraz salonach piercingu są milimetry. Standardowa średnica kolczyków, a także grubość igły, jaką zazwyczaj wykonuje się przekłucia, to 1.2 milimetra. Kolejnym parametrem jest średnica, następnie rozmiar kulek, którymi zakończony jest kolczyk. Ważne, aby dobrać odpowiedni rozmiar do miejsca przekłucia, a także dopasować do anatomii. 

Do jakiego przekłucia najlepiej stosować podkówki?

Przez swój kształt, piercing podkowa sprawdza się w niemalże każdym przekłuciu. Najczęściej ten rodzaj kolczyka można zobaczyć w nosie lub w uszach, jednakże jest również często spotykany w okolicach warg. Przekłucia te zazwyczaj obejmują niewielki obszary, stąd jego kształt będzie odpowiedni. Płatek ucha jest z kolei najbardziej miękki, więc bardzo łatwo dopasowuje się do kształtu podkowy.