Gładkość i jędrność skóry, dzięki peelingowi do ciała

Gładka i miękka skóra jest pożądana u każdej kobiety. W tym celu na pomoc przybiega peeling ciała. Poprawnie wykonany w mgnieniu oka sprawi, że skóra stanie wygładzona, a dodatkowo będzie przygotowana do dalszej pielęgnacji. Na półkach sklepowych jest mnóstwo produktów przeznaczonych do tego zabiegu, ale jak go poprawnie wykonać i jaki produkt wybrać?

Dlaczego warto regularnie wykonywać peeling ciała?

Peeling warto wykonywać, aby zachować zdrowy wygląd oraz miękkość skóry. Zaleca się go w szczególności, gdy skóra jest zmęczona, szorstka oraz pozbawiona promiennego kolorytu. Taki zabieg natychmiastowo pobudza krążenie oraz złuszcza martwy naskórek, którego nie da się uniknąć. Dzięki regularności, efekty będą utrzymywać się długofalowo. Do korzyści można zaliczyć redukcję cellulitu, zlikwidowanie przebarwień, lepsza wchłanialność składników odżywczych z innych kosmetyków, zniwelowanie wrastających włosków po depilacji.

Jak poprawnie wykonać peeling ciała?

Należy zacząć od najważniejszego kroku – na początek na leży oczyścić skórę. Następnie na delikatnie wilgotne ciało należy nałożyć produkt przeznaczony do peelingu i wykonać masaż. Zabieg złuszczania naskórka powinien trwać około 10 minut. Po zakończeniu należy dokładnie zmyć kosmetyk z ciała, osuszyć je i nałożyć balsam. Kluczem do sukcesu jest regularność. Zaleca się wykonywać peeling ciała 1-2 razy w tygodniu, aby skóra pozostałą jędrna i gładka.

Jaki produkt wybrać?

Najczęściej spotykane peelingi to te drobnoziarniste oraz gruboziarniste. Do delikatniejszych miejsc, takich jak dekolt, szyja, brzuch czy biust, należy korzystać z peelingu drobnoziarnistego, aby nie podrażnić skóry. Do partii takich jak łokcie, kolana, pośladki, uda, czy łydki można zastosować peeling gruboziarnisty, gdyż skóra w tym miejscach przez swoją strukturę jest bardziej oporna na działanie złuszczania. Dobry peeling do ciała znaleźć można w internetowych drogeriach, gdzie możemy cieszyć się szeroką ofertą.