Idealna paleta cieni?

Jeśli chce się wybrać idealnie dopasowaną paletę kolorów do makijażu, trzeba stworzyć taką, która sprawi, że nie będzie trzeba korzystać z dodatkowych cieni. Jakie kolory wybrać, by nie były tknięte przez miesiące?
Każdy kolor może mieć ciepły lub zimny charakter. W tym względzie trzeba wstępnie zdecydować się, które odcienie cieni są odpowiednio dopasowane do konkretnego typu urody. Gdy to się ustali wówczas można zacząć wybierać paletki do makijażu.

Typ urody wiosna

cienie-do-powiek-Unicorns-Unite

Kobiety, których uroda cechuje się jasną cerą zaliczane są do urody typu wiosna. Oczy u takich kobiet są jasne. Cera opala się na brązowo oraz można spotkać się z występowaniem piegów. Wybierając paletki makeup revolution warto decydować się na kolory jasne oraz z ciepłej palety barw. Jeśli wybrana ma być paleta cieni najlepsza warto brać pod uwagę takie kolory jak:

  • złoty
  • błękit
  • ciepły żółty
  • beżowo-różowy.

Wykorzystując odpowiednio skonstruowane paletki do makijażu można przy takiej urodzie przygotować makijażu delikatny oraz naturalny. Tego typu makijaż będzie idealny dla urody typu wiosna. Przy tworzeniu podkładów w zależności od odcienia skóry warto decydować się na jasnobeżowy, lekko różowy. Jeśli chce się zastosować róże, to w paletce makeup revolution powinny się znaleźć takie kolory jak lekko pomarańczowy czy brzoskwiniowy. Warto zadbać, by miały one ciepłą barwę. Cienie do powiek powinny być wybierane w kolorach oliwkowym, szarym, brązowym, ciepło jasnozielonym. Natomiast usta powinny być utrzymane w naturalnych kolorach. Szminki można wybierać w kolorach podobnych do różu, czyli brzoskwiniowym czy pomarańczowym, ale postawić można również na odcienie czerwieni. Zatem tworzą najlepszą paletę cieni warto brać pod uwagę przy urodzie typu wiosna taką kolorystykę, co pozwala na przygotowanie dopasowanych do urody, a jednocześnie różnorodnych makijaży.