Najważniejsze składniki balsamów do ciała

Choć balsamy do ciała https://sanbello.pl/uroda-i-pielegnacja/cialo/balsamy-do-ciala są powszechnie stosowanym środkiem pielęgnującym, to jednak mało który ich użytkownik wie, czym się one powinny cechować. Szczególnie dotyczy to oczywiście składu, który mało kto analizuje przed zakupem. Warto więc dowiedzieć się, jakie są najważniejsze składniki, które powinny być obecne w takim balsamie, a także jakich lepiej unikać. Jak to wszystko wygląda w szczegółach?

Czy jest balsam do ciała?

Zanim jednak przejdzie się do analizowania składu balsamu do ciała, warto się zastanowić nad tym, czym on dokładnie jest i jakie jest jego przeznaczenie. Balsamy to zdecydowanie najpopularniejsze kosmetyki do ciała, które używane mogą być przez każdego. Ich głównym celem jest nawilżenie skóry, a także przywrócenie jej odpowiedniej powłoki hydrolipidowej.
Jakie są najczęściej występujące rodzaje balsamów? Każdy mężczyzna z pewnością przyzna, że najczęściej korzysta z balsamu po goleniu, który jest w stanie zabezpieczyć podrażnioną przez maszynkę skórę. Co więcej, często wykorzystywane są specjalistyczne balsamy nawilżające, regenerujące czy też nawet pozwalają zwalczyć cellulit.

Najważniejsze substancje w balsamach do ciała

Skoro już wiadomo, czym jest balsam do ciała i jakie są jego najpopularniejsze rodzaje, warto się teraz zastanowić nad tym, jakie składniki powinny się w nim znajdować. Jak się bowiem okazuje bez względu na to, czy wybierze się wersję regeneracyjną, na cellulit czy też do golenia, istnieje kilka absolutnie podstawowych substancji, których brak definitywnie skreśla dany produkt. O czym więc konkretnie mowa?
Zdecydowanie najważniejszymi substancjami, które muszą być obecne w każdym balsamie, są różnego rodzaju olejki roślinne. Odpowiedzialne są one za zmiękczenie skóry, umożliwienie zatrzymania w skórze wody, a także spowodowanie, że nastąpi wiązanie w naskórku substancji odżywczych i regeneracyjnych. Jak więc widać, jest to podstawa i swego rodzaju fundament dla kolejnych leczniczych substancji. Jeśli w balsamie zabraknie olejów roślinnych, charakteryzować się on będzie znikomymi właściwościami leczniczymi i regeneracyjnymi oraz oczywiście ochronnymi.
Kolejnymi bardzo ważnymi składnikami, które powinny być obecne w każdym balsamie do ciała, są różnego rodzaju produkty wspierające funkcjonowanie mikrobiomu skóry. Mowa tu jest o celulozie czy też skrobi, które są w stanie przyczynić się do znacznej poprawy działania właściwości regeneracyjnych skóry. Dzięki nim naskórek będzie mógł szybciej odzyskać odpowiedni balans funkcjonowania i możliwe stanie się wytworzenie odpowiednio efektywnie działającej warstwy ochronnej na skórze.
Na sam koniec podczas wybierania odpowiedniego dla siebie balsamu do ciała warto pamiętać, aby miał on w swoim składzie liczne przeciwutleniacze. Są to substancje, które odpowiedzialne są za zwalczanie wolnych rodników, które w znacznym stopniu przyczyniają się do powstawania procesów starczych na stróże. Dzięki przeciwutleniaczom skóra dłużej utrzymuje piękny, świeży i zdrowy wygląd. Są one w stanie poprawić procesy regeneracyjne, wygładzić i rozjaśnić cerę, a także załagodzić stany zapalne.