Rodzaje pilników

Być może niektóre kobiety nie wiedzą nawet, iż istnieją różne rodzaje pilników. To produkty zróżnicowane pod względem zarówno tworzywa, jak też gradacji i wielkości. Warto o tym wiedzieć, mimo że na co dzień wystarczy nam zwykły pilniczek – a niektórzy wcale go nie używają!

Jeśli jednak zabieramy się za jakieś bardziej specjalistyczne zabiegi, bądź też szkolimy się na kosmetyczkę, warto zdawać sobie sprawę z tych odmienności. Gradacja – czyli ziarnistość – to ilość ziarenek, które znajdują się na 1 centymetrze kwadratowym danego pilnika. Im większa jest ta wartość, tym ziarnistość jest drobniejsza. Przy tym im mniejsza jest ziarnistość, tym ostrzejszy jest pilnik.

Pilniki do paznokci posiadają również różne kształty – a każdy służy do czego innego. Pilnik może być prosty, łukowaty lub też w kształcie rombu, przy czym prosty jest najbardziej uniwersalny. Pilnik łukowaty pomaga dotrzeć do skórek, zaś pilnik w kształcie rombu szczególnie nadaje się do modelowania krawędzi bocznych paznokcia.

Na wszystkie te rzeczy warto zwracać uwagę wybierając idealny pilnik do paznokci dla siebie. Warto dobrać go do swoich potrzeb – dzięki temu modelowanie paznokci będzie o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze.