Sztuczne rzęsy – idealne dopełnienie dla imprezowego makijażu

Każdy profesjonalny makijażysta i wizażysta wie, że makijaż oka jest jednym z najistotniejszych elementów oraz idealnym dopełnieniem całego wizażu. Piękne, długie rzęsy oraz idealnie zblendowane cienie do powiek to równie ważna część stylizacji, co dobrze dobrany odcień podkładu czy pudru. Jak stworzyć idealny makijaż oka na co dzień oraz na wyjątkowe okazje? Dlaczego warto używać w swoich makijażach sztucznych rzęs i jaki dają one efekt? Gdzie kupować jakościowe rzęsy i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie? Oto kilka sprawdzonych informacji i ciekawych porad.

Makijaż oka na miarę gwiazd estrady – dlaczego warto kupować sztuczne rzęsy?

Dobre jakościowo sztuczne rzęsy to coś, czego nie może zabraknąć w profesjonalnym makijażu. Każda makijażystka wie, że subtelne, sztuczne kępki idealnie dopełnią każdy, nawet bardzo delikatny makijaż. Te sklepowe, drogeryjne produkty idealnie sprawdzają się szczególnie wtedy, kiedy kobieta z jakiegoś powodu nie może skorzystać z permanentnego zabiegu przedłużania rzęs, oraz jako dopełnienie imprezowego makijażu na szczególną okazję. Dzięki temu, że już nawet bardzo dobre jakościowe produkty są stosunkowo tanie, może sobie pozwolić na ich jednorazowy zakup każda z nas. 

Rzęsy sztuczne – jakie opakowania wybierać?

Podczas wyboru sztucznych rzęs warto zwrócić uwagę na to, że na sklepowych półkach znajdziemy ich przynajmniej kilka rodzajów. Dwa najpopularniejsze z nich to rzęsy w kupkach oraz na pasku. Mimo tego, że te w drugiej wersji można docinać dowoli, aby dopasować je do swoich potrzeb, kobiety częściej stawiają jednak na wariant w kępkach. Pozwala on bowiem uzyskać dużo bardziej delikatny i naturalny efekt, a dzięki temu, że ich przyklejanie jest dużo bardziej precyzyjne, rzęsy trzymają się lepiej i dłużej.

sztuczne rzęsy w kępkach

Sztuczne rzęsy – o tym nie zapominaj podczas wizyty w drogerii.

Przed zakupem sztucznych rzęs, oprócz wyboru odpowiedniego rodzaju, powinniśmy również zwrócić uwagę na ich jakość wykonania oraz to, czy posiadają one wszystkie ważne certyfikaty. Warto stawiać na polecane przez profesjonalistów rzęsy sprawdzonych i znanych marek – dzięki temu unikniemy przykrych sytuacji ze zdrowiem.