Cechy dobrego fluidu do twarzy na lato?

Kosmetyki używane latem powinny różnić się od tych, które są używane przez resztę roku. To żadna tajemnica, że powinny one mieć inny skład po to, by były one bardziej dostosowane do aktualnej pogody. Jakie są cechy dobrego podkładu na lato? Co powinno go wyróżniać?

Brązujący i rozświetlający

Fluid do twarzy wcale nie musi być zawsze w kolorze imitującym naturalny odcień cery. Latem można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Z tego powodu warto wybierać fluid brązujący. Pomoże on oszukać oko i sprawi, że twarz będzie się wydawała muśnięta słońcem i lekko opalona. Trzeba jednak uważać, by nie wybrać zbyt ciemnego odcienia. Podkład brązujący powinien mimo wszystko wyglądać jak najbardziej naturalnie. Warto też wybierać kosmetyki, które mają w swojej formule drobinki rozświetlające. Dzięki nim skóra nabierze słonecznego blasku i będzie wyglądać doskonale, nawet w czasie wieczornego spaceru brzegiem morza. Dzięki takiemu podkładowi można poczuć środek lata, nawet siedząc w zatłoczonym mieście.

Wodoodporny

Podkład na lato powinien być odporny na działanie wody. To naturalne, że w czasie upałów nasza skóra bardziej się poci, więc produkt nie powinien spływać na skutek pojawienia się na skórze. Dotyczy to też sytuacji, gdy woda ze zraszacza spadnie na skórę. Takie drobiazgi nie powinny rujnować dopracowanego makijażu. Podkłady do twarzy powinny, więc doskonale radzić sobie w takich trudnych warunkach. Nie twarzy nie mogą pojawiać się smugi, ani ślady po produkcie, który został zmyty.