Krem do szyi i dekoltu – jakiego używać?

Nie jest tajemnicą, że obszary szyi i dekoltu są niezwykle delikatne i wrażliwe, przez co niestety są najbardziej narażone na wszelkie podrażnienia i procesy starzenia się skóry. W jaki sposób powinnyśmy więc dbać o szyję i dekolt? Jakich kremów powinnyśmy używać? Na te oraz inne pytania odpowiedzi znajdziesz w poniższym tekście! Zapraszamy do lektury!

Pielęgnacja szyi i dekoltu

Jak mówią niektórzy kosmetolodzy twarz kończy się na piersiach i taką zasadę powinna wyznawać również każda z nas. Pielęgnacja szyi i dekoltu jest bowiem tak samo ważna jak oczyszczanie czy nawilżanie twarzy, które przecież stosujemy każdego dnia, zarówno rano, jak i wieczorem. Ponieważ, jak już wspomniano szyja jest niezwykle wrażliwa, powinnyśmy stosować do niej kremy przeznaczone do twarzy lub specjalne do okolic dekoltu, nie zaś balsamy do ciała, które mogą wywołać liczne podrażnienia czy reakcje alergiczne.

Krem do szyi i dekoltu – jaki używać?

Ponieważ skóra w okolicach dekoltu i szyi posiada znacznie mniej gruczołów łojowych niż reszta naszego ciała, jest ona wyjątkowo narażona na przesuszenie. Krem na szyję (https://lavandin.pl/pl/menu/pielegnacja-szyi-i-dekoltu-514.html) powinien więc z pewnością zaliczać się do grupy produktów nawilżających i być podstawą, na której powinnyśmy się skupić. Spokojnie możemy używać ich dwa razy dziennie i połączyć te zabiegi z codzienną pielęgnacją twarzy, tak by stało się to naszą rutyną. W składzie produktów do szyi powinny znaleźć się: gliceryna, kwas hialuronowy, oleje, masła, antyoksydanty pochodzenia roślinnego, a także witaminy oraz peptydy. Dodatkowo warto również zaopatrzyć się w odżywcze maski, które wchłoną się w naszą szyję podczas nocy i sprawią, że poranna skóra będzie odznaczać się jędrnością i elastycznością. Zabiegami, które będą miały charakter opóźniający starzenie są również masaże, które możemy wykonywać samodzielnie w domu.