Masz problemy z założeniem sztucznych rzęs? Pomogą specjalne aplikatory!

Sztuczne rzęsy mogą nadać spojrzeniu wyjątkową intensywność. Jednak założenie takich dodatków kosmetycznych może być bardzo trudne – w szczególności dla osób, które nie mają w tym dużego doświadczenia. Warto zastosować wtedy specjalne aplikatory!

Jak zakłada się sztuczne rzęsy?

ardell-aplikator-do-rzes

Najczęściej stosowane sztuczne rzęsy to te wyposażone w pasek. Założenie sztucznych rzęs na pasku polega na pokryciu ich klejem oraz na umieszczeniu ich możliwie jak najbliżej naturalnej linii rzęs. Dzięki temu sztuczne rzęsy mogą skomponować się z tymi naturalnymi, by rezultat był spektakularny.

Jednak odręczne założenie sztucznych rzęs może być nie lada problemem. Właśnie dlatego powstały aplikatory do rzęs, które mają na celu uproszczenie tego procesu.

Aplikator do rzęs – co to jest?

Aby założyć sztuczne rzęsy już za pierwszym razem, warto zastosować aplikator do sztucznych rzęs. To rodzaj gadżetu kosmetycznego, który przypomina szczypce albo klamrę. Jego głównym zadaniem jest odpowiednio stabilne przytrzymanie rzęs oraz łatwe nałożenie ich na powiekę i dociśnięcie.

W sprzedaży można znaleźć różne typy aplikatorów. Bardzo popularny jest aplikator do rzęs Ardell, który ze względu na idealne wyprofilowanie oraz zastosowanie solidnych materiałów gwarantuje świetne efekty. Sprawdzi się nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie nakładały takich rzęs!

Jak skorzystać z aplikatora do rzęs?

Używanie aplikatora jest bardzo proste. Oto proces nakładana rzęs z użyciem aplikatora:

  • Pokrycie paska rzęs klejem.
  • Przytrzymanie rzęs aplikatorem i naklejenie paska na oko.
  • Wyprofilowanie rzęs ręcznie albo aplikatorem.
  • Dociśniecie rzęs aplikatorem.

Wobec tego aplikatory do sztucznych rzęs to bardzo pomocne gadżety, które na pewno przydadzą się wtedy, gdy celem jest idealny makijaż. Teraz można zrobić to jeszcze prościej!