Świadome zakupy – kosmetyki nietestowane na zwierzętach

Większość ludzi chce dobrze, a szkodzenie naszej planecie nie leży w ich zamiarach. Czasem jednak społeczeństwu brakuje odpowiedniego poziomu edukacji – na całe szczęście temat ekologii jest poruszany na coraz większą skalę. W internecie stykamy się z różnego rodzaju materiałami, budującymi wiedzę odnośnie dbania o środowisko. Ważnym elementem ekologicznego stylu życia jest zwracanie uwagi na to, jakie produkty kupujemy. Podczas zakupów w drogerii weźmy pod lupę kosmetyki cruelty free.

Kosmetyki wolne od cierpienia, czyli jakie?

Termin cruelty free może wydawać się niektórym dosyć enigmatyczny. Ludzie zdają sobie sprawę, że chodzi o niezadawanie cierpienia, jednak o jakiego rodzaju krzywdę chodzi? Kosmetyki cruelty free (https://naturasiberica.com.pl/pl/blog/kosmetyki-weganskie-i-cruelty-free-1598015714.html) to takie, których produkcja nie wiąże się w żaden sposób z okrutnym traktowaniem zwierząt. Tego rodzaju produkty nie są testowane na zwierzętach. Co więcej, marki produkujące te kosmetyki nie zlecają zewnętrznym firmom takich testów. Warto jest również zapoznać się z terminem greenwashing, który można na język polski przetłumaczyć jako: ekologiczny blef. Polega on na opracowaniu takiej kampanii reklamowej, która wywołuje u konsumenta wrażenie, że produkt jest przyjazny środowisku.

Jak mieć pewność, że kupuje się kosmetyki nietestowane na zwierzętach?

kosmetyki cruelty free

Dobrym pomysłem jest odwiedzenie stron internetowych takich jak Happy Rabbit. Można tam znaleźć listy produktów kosmetycznych, które zostały wyprodukowane bez szkody dla zwierząt. Dużym ułatwieniem są listy utworzone w odniesieniu do konkretnych drogerii. Innym sposobem jest przeanalizowanie listy Logical Harmony, gdzie również znajdziemy odpowiednie produkty.

Przykładowe marki, działające na korzyść zwierząt, to:

  • Ecocera
  • Catrice
  • Essence
  • Eveline Cosmetics