Jakie akcesoria do makijażu wybrać? Pędzle Hakuro

Każdy profesjonalny wizażysta, tak jak i każdy początkujący entuzjasta makijażu, zdaje sobie sprawę z tego, że kwestią nie mniej ważną od posiadania dobrych kosmetyków jest dysponowanie odpowiednimi akcesoriami ułatwiającymi pracę. Właściwie dobrane i wykonane z dbałością o wysoką jakość pędzle do makijażu stanowią podstawę wyposażenia zarówno osób wykonujących proste makijaże użytkowe, jak i artystyczne, technicznie zaawansowane prace.

Pędzle do makijażu Hakuro cieszą się uznaniem zarówno profesjonalistów, jak i osób niezwiązanych zawodowo z wizażem. Polska marka proponowana jest przez wizażystów i entuzjastów sztuki makijażu jako właściwy kierunek poszukiwań elementów wyposażenia kuferka z akcesoriami. Czym wyróżniają się pędzle Hakuro oraz na co warto zwrócić uwagę przy wyborze tego typu akcesoriów?

Co wyróżnia pędzle Hakuro?

W ofercie pędzli Hakuro znajdują się zarówno pędzle z włosia naturalnego, jak i syntetycznego, modele o różnym stopniu giętkości i miękkości oraz szerokim wachlarzu kształtów. Akcesoria są wykonywane ręcznie z wysokiej jakości włókien. Estetyczne wykonanie oraz zastosowanie eleganckich elementów – czarnych lub brązowych trzonków oraz solidnych srebrnych skuwek – sprawiają, że pędzle do makijażu Hakuro mogą stanowić zarówno wyposażenie zawodowca, jak i idealny prezent dla początkujących adeptów wizażu.

W ofercie Hakuro nie brakuje pędzli o rozmaitym zastosowaniu, w tym modeli dedykowanych:

  • do podkładu
  • do aplikacji cieni i eyelinera
  • do miękkiego blendowania
  • do pudru
  • do rozświetlacza
  • do różu i bronzera
  • do precyzyjnego modelowania brwi

Czym kierować się przy wyborze pędzli do makijażu?

Najogólniej, pędzle do makijażu podzielić można pod kątem zastosowanego rodzaju włosia. Wiele osób przyjmuje ogólną zasadę stosowania pędzli z włosia naturalnego (np. koziego) do produktów suchych – pudrów, sypkich lub prasowanych rozświetlaczy czy cieni do powiek, natomiast modeli z włosia syntetycznego do konsystencji mokrych, jak płynne lub kremowe podkłady, róże czy bronzery. Innym kryterium doboru pędzli może być rodzaj zamierzonego efektu w makijażu – cień nanoszony na powiekę pędzlem bardziej miękkim i giętkim będzie prezentował się w większości przypadków subtelnie i delikatnie. Dla bardziej zdecydowanego, intensywnego efektu zaleca się stosowanie pędzli bardziej zbitych, z mocniej upakowanym włosiem. Skomponowanie zestawu z różnych modeli znajdujących się w ofercie pędzli Hakuro zapewni uniwersalność i możliwość doboru akcesorium do wyczarowania wielu rozmaitych efektów wizualnych oraz typów makijażu.